W dniu 12.03.2024 r. oceniono prace które wpłynęły w ramach ogłoszonego przez Powiat Suski , Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego „Ocieplam dom, wymieniam ogrzewanie, biorę dotację – płacę mniej”

Wpłynęły 272 prace plastyczne

Zebrano łącznie 2112 kg zużytych baterii

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić  następujących Autorów prac plastycznych:

1 miejsce: LENA ICIEK, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie, klasa V

2 miejsce: FRANCISZEK DYBAŚ, Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Bieńkówce, klasa V

3 miejsce: ZOFIA KORZENIAK, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Tarnawie Dolnej, klasa II

Dodatkowo przyznano 7 wyróżnień:

1. ALEKSANDRA STRĄCZEK, Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej – Curie w Jachówce, klasa II
  2. NIKODEM GAURA, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baczynie, klasa III
  3. JULIA SMĘTEK, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Wysokiej, klasa VIII
  4. ADAM KOŁODZIEJCZYK, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Wysokiej, klasa I
  5. JULITA GODAWA, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Białce, klasa VIII
  6. ALEKSANDRA GACH, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, klasa IV
  7. ZOFIA PAWŁOWSKA, Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. H. Znamirowskiego w Stryszawie, klasa IV

Warunkiem złożenia pracy plastycznej było dostarczenie do pracy minimum 10 szt. zużytych baterii.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie 3 szkoły, które zebrały największą ilość baterii w przeliczeniu na ucznia:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Marcówce

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Prałata Henryka Znamirowskiego w Stryszawie

3 miejsce: Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Zachełmnej

Prace plastyczne i weryfikację ilości zużytych baterii oceniała komisja w składzie:

1. Rafał Lenart – Artysta Plastyk
  2. Joanna Czyszczoń – Ekodoradca Urzędu Gminy Jordanów
  3. Zofia Ponicka – Ekodoradca Urzędu Gminy Jordanów
  4. Justyna Ławczys – Ekodoradca Urzędu Miejskiego Maków Podhalański
  5. Justyna Falasa – Ekodoradca Urzędu Gminy Budzów
  6. Justyna Habowska – Kardaś – Ekodoradca Urzędu Gminy Stryszawa
  7. Wioletta Zembol – Ekodoradca Urzędu Gminy Bystra – Sidzina
  8. Mateusz Szklarczyk – Ekodoradca Urzędu Gminy Zembrzyce
  9. Nina Piórkowska  – Ekodoradca Urzędu Miasta Sucha Beskidzka
  10. Paweł Dyrcz – Naczelnik Wydziału Środowiska
  11. Sylwia Knapczyk –  Wydział Środowiska
  12. Paulina Tokarz- Mansour – Doradca ds. klimatu i środowiska
  13. Marek Mrugacz – Zastępca Naczelnika Wydziału Środowiska

Komisja gratuluje wszystkim laureatom konkursu plastycznego wraz z opiekunami oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę zużytych baterii.

Nagrody Laureatom wręczy Starosta Pan Józef Bałos, Wicetsrosta Pan Zbigniew Hutniczak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jan Banaś podczas Sesji Rady Powiatu w dniu 27 marca 2024 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej . Dokładana godzina zostanie wskazana w imiennych zaproszeniach.

Prace, które zajęły I miejsce i II miejsce zostaną umieszczone na tablicach przy drodze powiatowej w Tarnawie i Budzowie wraz z informacją o Autorach.