W dniach 6-7 sierpnia 2022 r. Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej zrealizował kampanię informacyjno – edukacyjną pn.: „Oszczędzaj wodę i energię” w Parku Zamkowym w Suchej Beskidzkiej podczas Festiwalu Artystycznego TERAZ https://www.facebook.com/TerazFundacjaArtystyczna/ .

Podczas kampanii pracownicy Wydziału Środowiska edukowali Mieszkańców w zakresie oszczędzania wody i energii. Akcja spotkała się z szerokim gronem odbiorców.

Celem kampanii było budowanie świadomości ekologicznej Mieszkańców w zakresie racjonalnego i odpowiedzialnego wykorzystania wody w codziennym życiu oraz racjonalnego zużycia prądu. Przekazywano wskazówki jak w łatwy sposób w życiu codziennym można oszczędzać wodę i prąd.

Podczas edukacji w ramach dobrych praktyk przekazywano Uczestnikom Festiwalu, którzy podchodzili do naszego Stanowiska:

– butelki filtrujące wodę z kranu

– żarówki energooszczędne LED

– najmłodszym przekazywano malowanki ekologiczne oraz kredki drewniane.

Powyższe gadżety można było otrzymać w zamian za przekazanie zużytych baterii, nakrętek plastikowych, makulatury lub wypełnienie ankiety z rebusem „Ekologiczne Problemy”.

Zebrano 150 kg makulatury, 21 kg nakrętek plastikowych, 53 kg zużytych baterii, 1 zużyty akumulator samochodów.

Kampania przyciągnęła rodziny z dziećmi gdyż w ramach naszej kampanii promowaliśmy również aktywność fizyczną dzieci na świeżym powietrzu  zapewniając dmuchaną zjeżdżalnię. Dzieci w ramach edukacji wypełniały rebus tematyczny.

Zachęcamy wszystkich do podejmowania w życiu codziennym działań, które będą przyczyniały się do ochrony środowiska naturalnego. Kontynuując naszą kampanię na fanpage projektowym Powiatu Suskiego „Powiat Suski dla Klimatu” : https://www.facebook.com/profile.php?id=100075732893098 udostępniamy Państwu grafiki obrazujące dobre nawyki w zakresie oszczędzania wody i energii. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage, na którym udostępniamy wszystkie informacje na bieżąco.

Na grafikach, które udostępniono Państwu podczas kampanii oraz zamieszczono na naszym fanpage zobrazowano jak w łatwy sposób można oszczędzać wodę i energię, warto przekazywać tą wiedze najmłodszym aby świadomość ekologiczna kształtowała się od lat najmłodszych.

Dziękujemy organizatorom Festiwalu Artystycznego TERAZ Pani Sylwii Pająk z Cofeina Jazz Cafe oraz Pani Katarzynie Łukaszewicz za umożliwienie udziału w Festiwalu oraz za miłą współpracę.

Dziękujemy wszystkim osobom tj. Mieszkańcom Powiatu Suskiego, Obywatelom Ukrainy oraz wszystkim Urlopowiczom z różnych Regionów Polski za  odwiedziny naszego stanowiska, miłe rozmowy i zaangażowanie w akcję.

Do zobaczenia na kolejnych akcjach.

#LIFEprogramme, #LIFEproject, #LIFE_EKOMAŁOPOLSKA #oszczedzaj_wode_i_energie #razem_dla_klimatu #oszczedaj_wode #oszczedzaj_energie #kampania