To już trzecia edycja Małopolskiego Dnia dla Klimatu na skalę całego Województwa Małopolskiego

Starosta Suski Józef Bałos oraz Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala

zapraszają

Mieszkańców Powiatu Suskiego na kampanię informacyjno – edukacyjną pod hasłem #drzewo_dla_klimatu.

24 marca 2024 godz. 9.00 – Rynek w Makowie Podhalańskim

Dla uczestników kampanii dostępne będą bezpłatnie :

1. około 1000 szt sadzonek drzew owocowych i krzewów
  2. ekologiczne niespodzianki dla najmłodszych

Celem kampanii jest podnoszenie świadomości ekologicznej Mieszkańców oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie ochrony klimatu i powietrza.

Działanie informacyjno – edukacyjne w zakresie ochrony klimatu będzie realizowane przez Wydział Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej wraz z doradcą ds. klimatu i środowiska oraz Ekodoradców Gminnych w zakresie ochrony powierza i programu „Czyste Powietrze”

Działanie realizowane w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA pn.: ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” dofinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.