Czyli korzyści wynikające ze stosowania zielonej infrastruktury.

Temat został szeroko przedstawiony na lekcjach online dnia 6 czerwca 2023 r.  uczniom Szkół Powiatu Suskiego z:

– Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej;

– Zespołu Szkół im. W. Goetla – filia Maków Podhalański;

– Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej;

– Zespołu Szkół im .H. Kołłątaja w Jordanowie.

Prelegentką była  Pani Katarzyna Wolańska z firmy www.ZielonaInfrastruktura.pl, dziennikarka zajmująca się tematem adaptacji miast do zmian klimatycznych, zielonej infrastruktury, dachów zielonych. Ponadto Wykonawca wykonanej dla Powiatu Suskiego ekspertyzy „Uwarunkowania wprowadzenia zielonych dachów w obrębie budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej na terenie Powiatu Suskiego”

Organizatorem prelekcji był Powiat Suski –  Wydział Środowiska Starostwo Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, spotkanie przygotowała Paulina Tokarz-Mansour (doradca ds. klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej).

Szkołom przekazano produkty energooszczędne – oświetlenie LEDowe. Wymiana oświetlenia w salach lekcyjnych z świetlówek tradycyjnych na nowoczesne oświetlenie LEDowe zmniejszy zużycie energii w szkołach i przyczyni się do lepszych warunków funkcjonowania uczniów.

Działanie zrealizowane w ramach projektu LIFE IP-EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” sfinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

#lekcjaedukacyjna #zielonedachy #zielonainfrastruktura #powiatsuski #powiatsuskidlaklimatu #LIFEprogramme  #LIFEproject  #LIFE_EKOMAŁOPOLSKA  #dlaklimatu